Як вибрати валізу для літака, поїзда і автомобіля?
Для початку зазначимо, що якщо валізу якісний, з гарантією і заводського виготовлення, то немає особливих відмінностей, яким саме видом транспорту Ви подорожуєте, надійний валізу витримає будь-які випробування!

Важливо точно визначити, яка модель Вам підходить. Можете для себе відповісти на деякі питання:

На скільки днів летимо? 2-4 дня або більше 7 днів
Кого типу поїздка? (Ділова чи відпочинок)
Яким транспортом подорожуємо? (Машина, літак, поїзд)
Є чи ні обмеження по вазі багажу?
З дітьми чи ні?
У країну, де погода буде змінюватися в момент перебування? (Азія, Таїланд, Аляска, Європа, Африка)
Ну, і не мало важливо, Ваш бюджет!
Потім, ми повинні ознайомитися з типами валіз, доступних на ринку інтернету. Вибір дійсно величезний, тому найкраще поглянути на особливості цікавлять саме Вас, відгуки попередніх покупців так само не мало важливий факт, а потім порівняти всі варіанти.

Валізи - найбільш важливі параметри
Розмір
типу конструкції
матеріал
рівень безпеки
Аксесуари та ціна
1.Розмір валізи
Є маленькі, середні і великі валізи.

Кожен перевізник встановлює обмеження на вагу багажу, який ви можете взяти з собою в подорож на літаку, автобусі.

Прийнятну вагу, розміри, кількість ручної поклажі та зареєстрованого багажу - цю інформацію Вам необхідно ретельно перевірити на сторінках вибраних авіакомпаній або автобусних перевізників. Іноді буває, що для далекого рейсу норма багажу становить, наприклад, 20-23 кг, а на короткі рейси - межі набагато менше, наприклад, близько 7-15 кг.

Залежно від авіакомпанії розміри ручної поклажі розрізняються (нижче представлені одні з найпопулярніших):
Розміри валіз Ryanair
Розміри валіз Wizzair
Розміри валіз МАУ
Розміри валіз KLM
Розміри валіз Lufthansa
Розміри валіз Turkish Airlines


Як упакувати валізу в літак?
За кілька днів до поїздки варто скласти список всіх речей, які потрібно упакувати в свій чемодан. Зручною є модель валізи з можливістю збільшення доступного простору (валізи з блискавкою збільшення, для додаткового обсягу, як правило, увечіченіе становить 15-30%).

Як виявилося, техніка складання одягу теж дуже важлива. Найкраще речі згорнути і покласти їх у валізу поруч один з одним, не забуваючи розмістити найбільші і важкі предмети по середині валізи, а предмети, (наприклад, косметика і лосьйони, книги і взуття), класти рівномірно по периметру. Завантажувати валізу рекомендується не менше, ніж на 2/3 (трохи більше половини) від загального обсягу, це дозволить планомірно заповнити внутрішній простір і не дасть зруйнувати багаж.

Ручна поклажа - що можна упакувати у валізу, а що ні?
Переважна більшість авіакомпаній мають схожі правила, наприклад, про те, що і як взяти з собою в подорож. Варто перевірити на сайтах перевізників, що можна упакувати в ручну поклажу і що робити з зареєстрованим багажем.

Всі цінні речі, такі як прикраси, документи або гроші, повинні бути на борту літака, поруч з вами. Багаж в багажному відділенні може бути пошкоджений, тому, наприклад, фотокамеру або ноутбук найкраще упакувати в ручну поклажу і взяти на борт.


Приклади предметів, які МОЖНА везти в ручній поклажі Приклади предметів, які НЕ МОЖНА перевозити в ручній поклажі
Електронне обладнання (наприклад, мобільний телефон, ноутбук, камера) Аерозолі (дезодорант)
Апарат для вимірювання тиску, глюкометр Бритви, небезпечні бритви, леза бритви.
Солодощі, тістечка, печиво. Напої, куплені до перевірки безпеки в ємностях, що перевищують 100 мл
Картини. Інструменти і деталі, заповнені паливом
Посуд, каструлі, склянки. Інструменти з гострими краями
Маленькі музичні інструменти, струни, скрипки. Сірники та запальнички
Дитяче харчування (соки, молоко) Вудки
Алкоголь, куплений після перевірки безпеки в дьюті фрі Скейтборди, сноуборди, більярд, гольф, снукер, хокей, бейсбол і крикет
М'ясні консерви, супи, киселі, порошкові соуси електрошокери
Лампочки Розчинник фарби, скипидар
бінокль
Сталеві троси, кріпильні ремені

Косметика і рідини на літаку
При упаковці валізи враховуйте також обмеження, пов'язані з упаковкою рідин, косметики, напоїв або рідких харчових продуктів. Гелі для душу, креми, піни для гоління, зубні пасти і емульсії - підпадають під дію правил про провезенні рідин на борту літака.

ЩО МОЖНА ВЗЯТИ З СОБОЮ В ЛІТАК? А ЩО НЕ МОЖНА

Рідини можна перевозити в ручній поклажі тільки в прозорих контейнерах або пакетах із застібкою типу зіп-лок (з максимальним об'ємом 100 мл). Загальною ємністю 1 л.

Середній та великий валізи підходять для тривалих поїздок. Якщо ми плануємо поїздку більш 7 днів, більш комфортною буде модель з висотою не менше 65 см і місткістю близько 60-130 літрів, але знову таки ми повертаємося до питання: необхідний все ж середній або великий розмір валізи.

Якщо Ви подорожуєте один / одна, подорож більш 7 днів, але 

менше 20 дні, Вам підійде середній розмір валізи, так званий М-розмір. Так само вкрай позитивною є функція збільшення в обсязі, до слова сказати, моделей з пластика з такої функції зараз теж вистачає. В текстильних моделях зручним є наявність кишень спереду.

Якщо все ж Ви подорожуєте удвох, і брати кожному по валізі не хочеться, або Ви летите в холодну країну, де Вам знадобляться теплі речі, які можливо і не особливо важкі, але досить об'ємні, розмір великого чемодана (так званий L або XL розмір) - це буде Ваш вибір! Так само цей розмір буде зручний і для сімей з дітьми.

2. Будова валізи (2 або 4 колеса), а в сучасному світі валіз так само з'явилося поняття 8-й колісні.


Відмінності в конструкції дорожньої валізи зазвичай зводяться до трьох компонентів: кількістю коліс, типу використовуваної ручки і якості замків.

Колеса тепер є стандартними в дизайні дорожньої валізи, що значно полегшує перевезення багажу. Якщо ми очікуємо, що наш багаж буде важким, краще вибрати валізу на 4 колеса - він буде більш стабільним і більш довговічним, а так само більш маневреним, що вкрай зручно.

Поняття "8-й колісний" чемодан з'явилося не так давно, близько 3-х років тому, але активно розвивається і набуває популярності. Чому ж? По-перше, нехай Вас не лякає страшна фраза "восьми колісний чемодан", асоціації дивні, ніби сороконіжка). Але це всього лише наша уява. Насправді моделі з такою характеристикою більш сучасні, площа підстави у валізи виходить більше, так як з кожною з 4-х сторін тепер не по одному колесу, а по два, тобто подвоєні чотири колеса. А це значить, що така валіза не боїться перевантаження і готовий витримати більш гірші умови експлуатації.

Валізи на двох колесах - умовним вважається, що якщо колеса частково заховані в корпус валізи, то це вбереже його від пошкоджень, але це помилка. Так, звичайно, з технологічного боку, здається, що колеса більш захищені, але за статистикою авіакомпаній пошкоджених валіз на двох і чотирьох колесах однакова кількість. Однак більш сумна сторона всієї ситуації-це при пошкодженні валізи залишитися з одним колесом з двох, ніж з трьома з чотирьох.

Якщо торкнутися сторону комфортного використання, тут відразу можна відзначити суттєві відмінності і переваги в бік 4-х / 8-й колісних моделей. Погодьтеся, куди більш прийнято котити валізу вагою до 32 кг завантаженням легко поклавши на ручку валізи свою руку і докладаючи невеликі зусилля, коли він котиться практично сам, на відміну від тієї ситуації, коли двох колісні моделі є можливість котити тільки способом "за собою", в такій ситуації розподіл загальної ваги багажу доводиться на кисть і ви практично несете близько 10-15 кг в руці. Саме з цієї причини європейські виробники відмовляються від виготовлення валіз на 2-х колесах, за рідкісним винятком, коли конструкція моделі полегшена. Сучасні технології дозволяють посилити конструкції 4-х / 8-й колісних моделей так, як неможливо це зробити в 2-х колісних: посилення дна валізи стільниковим поліпропіленом, основою з ТПУ (Термополиуретан) кріпленням зі сталі та інноваційної (без шурупів) системою кріплення колісного блоку до корпусу. Загалом, технології не стоять на місці)

Більша кількість коліс забезпечує правильне розподіл ваги на чотири частини, а не на дві. Чемодан потрібно котити, завдяки чому у нас більше контролю над багажем, а однакова робота всіх чотирьох приводних механізмів забезпечить більшу довговічність під час використання. Вибираючи валізу, не забудьте порівняти його з вашими уподобаннями в подорож.

Важливо, щоб колеса оберталися на 360 градусів, легше маневрувати валізою в будь-якому напрямку. Не менш важлива якість їх роботи - в більш дешевих моделях ви можете знайти маленькі пластикові колеса, які при падінні, на нерівності, або перешкода часто лопаються. Заміна такого предмета скрутна, тому краще інвестувати в чемодан на твердих гумових колесах.Однако якість ручок теж важливо. Найміцніші з них виготовлені з міцних матеріалів, таких як алюміній. При здійсненні покупок переконаєтеся, що ручка корпусу рухається плавно без ривка. Коли вона повністю забирається, вона повинна автоматично блокуватися і бути досить довгою. Ну, якщо корпус оснащений бічними ручками, які дозволяють носити з собою багаж це дуже добре.

Теоретично колір валізи не має захисних властивостей і не збільшує його довговічність, однак вибір моделі у всіх кричущих кольорах значно підвищує комфорт вашої подорожі. Коли ви берете багаж в аеропорту, коли на стрічці повно таких же чорних або синіх валіз, яскравий колір відразу кидається в очі. Таким чином, ви можна швидко знайти свій багаж і заощадити час.

3. Матеріал
Який з них краще вибрати?
Сучасні дорожні валізи можуть бути виготовлені з різних видів твердого пластика, хоча традиційні валізи з м'яких (тканинних)

матеріалів як і раніше користуються незмінною популярністю ... Для споживача великий асортимент, дозволяє вибрати кращий продукт відповідно до потреб. З іншого боку, дуже велика пропозиція може зробити рішення набагато складніше. Давайте більш детально розглянемо різні типи валіз, і проаналізуємо, за яких обставин краще вибрати валізу з твердого пластика, а коли валіза з м'якого текстилю (тканини).

Пластикові валізи з полікарбонату, поліпропілену і ABS
Найпопулярніші пластикові валізи виготовляються з пластмас, таких як полікарбонат (також відомий як полікарбонат, іноді званий), поліпропілен і акрилонитрил-бутадієн-стирол валізи з (ABS). Валізи з цих матеріалів утворюють закритий корпус, не мають ніяких бічних кишень, а тільки основне відділення, іноді оснащене перегородками і меншими відсіками для зберігання. Вони ідеально підходять для подорожей на літаку. Хоча матеріали, з яких виготовлені пластикові валізи, на перший погляд виглядають однаково, на практиці вони істотно розрізняються за своїми властивостями і ціною.

Валізи з ABS, поліпропілену і полікарбонату - властивості
Популярність корпусів з ABS багато в чому обумовлена ​​їх відносно високою стійкістю до тиску в поєднанні з досить низькою ціною. Однак варто пам'ятати, що цей матеріал має свої обмеження - він не дуже гнучкий, тому він може зламатися при високому тиску. Рішення дуже просте - просто виберіть розмір валізи в залежності від кількості упакованих речей, щоб багаж був максимально повним. Тоді вміст буде свого роду амортизацією для оболонки.

Поліпропіленові корпусу більш стійкі до тріщин і деформацій - серед їх переваг слід також відзначити водостійкість і значну стійкість до високих температур. Однак слід пам'ятати, що поліпропіленові валізи важче, ніж у полікарбонату і ABS. Однак їх ціна в порівнянні з валізами з інших матеріалів середня - це правда, що вони дорожче, ніж моделі з ABS, але дешевше, ніж моделі з полікарбонату.

Найбільш довговічними є полікарбонатні валізи, стійкі до ударів і подряпин, а також, завдяки винятковій гнучкості, для будь-яких деформацій. Додатковою перевагою є їх безпрецедентна легкість, що робить їх зручними і легкими. За таке висока якість, однак, ви повинні платити відповідно - валізи з полікарбонату є найдорожчими серед всіх пластикових валіз.

Пластикові валізи - який вибрати?
На перший погляд, найкращим вибором валізу для подорожей є полікарбонатний чемодан - міцний і легкий (хоча і досить дорогий одночасно). ABS валізи, в свою чергу, безумовно дешевше, але менш стійкі до пошкоджень. При виборі пластикового валізи найкраще орієнтуватися на частоту поїздок. Чим частіше, тим краще вкладати більше грошей в більш міцний і зручний валізу. Якщо ви подорожуєте рідше, ви можете вибрати більш дешеві моделі.

Текстильні (тканинні) валізи - найпопулярніші з поліестеру і нейлону
Текстильні валізи зазвичай виготовляються з синтетичних волокон, серед яких найпопулярнішими є поліестер і нейлон. Незалежно від обраного матеріалу, основним фактором, що визначає міцність, є так звані (дени), або щільність волокна. Чим воно вище, тим сильніше валізу. Якщо коефіцієнт «D» не вказано на бирці валізи, то слід припустити, що це матеріал найнижчої якості, тобто D300. Оптимальне значення «D» для валіз становить 800 і більше.

Варто пам'ятати, що на довговічність впливає не тільки щільність волокон, а й їх тип. Валізи з поліестеру дуже довговічні, вони зберігають стабільну форму і не дуже обтяжливі в догляді - без особливих проблем ви можете видалити бруд або плями за допомогою чистячих засобів для оббивки. До недоліків можна віднести не гигроскопично, тобто може бути вологим.

Нейлон - такий же легкий і ще більш міцний матеріал. Як і поліестер, він гігроскопічний, тому піддається впливу вологи, можна не бояться, що ваш чемодан промокне. Варто також відзначити, що валізи як з поліестеру, так і з нейлону, зазвичай дешевше, ніж їх пластикові аналоги, але це не точно. З іншого боку, завдяки численним кишенях і відділенням, м'які валізи дуже практичні і зручні - вони відмінно підійдуть при подорожі на автомобілі

Пластиковий або Текстильний чемодан - що краще вибрати?
На питання про те, який тип валізи працює найкраще, важко відповісти однозначно. Багато що залежить від частоти поїздок, типу поїздки, виду транспорту, тривалості поїздки, а також бюджету. Це не завжди, але покупка валізи вищої якості, (найдорожчий) - кращий вибір. З іншого боку, ціновий критерій ніколи не повинен впливати на остаточне рішення. Кожен, повинен подумати, який чемодан йому дійсно потрібний. Це найкраща гарантія успішної покупки.

4. Безпека


Як це працює: валіза з системою TSA

Одним з вживаних в даний час стандартів є валізи TSA (Travel Sentry® Approved). Ця трибуквених абревіатура - не що інше, як міжнародний стандарт безпечного подорожі. Замок TSA дозволяє відкривати багаж тільки його власнику і митній службі, які мають право відкривати кожен валізу для перевірки його вмісту.

З міркувань безпеки США, Канада, Австралія чи Японія не можуть використовувати інші форми закривання багажу, крім замків TSA.

Відкрити валізу з замком TSA можна тільки шляхом введення секретного коду і використання спеціального ключа, який доступний тільки для митної служби. Це означає, що в разі можливої ​​перевірки митник може легко відкрити ваш багаж, а потім закрити його, не ламаючи замок. Тому валізи з замками TSA мають перевагу перед моделями, захищеними простим замком. Служба митного огляду, щоб отримати доступ до валізи, буде змушений зламати, а потім викинути звичайний замок.

Валіза з замком TSA - шифрування
Щоб правильно зашифрувати блокування TSA, виконайте наступні дії:

• Крок 1: Оберіть налаштування номера за замовчуванням і скиньте

Код за замовчуванням, що відкриває блокування TSA, - 0-0-0 - встановіть його, а потім натисніть кнопку «Скидання», яка розташована безпосередньо поруч з механізмом.

• Крок 2: Введіть ваш конфіденційний код

Виберіть комбінацію з 3 цифр, яка відтепер буде вашим секретним шифром, який відкриває замок. Не пишіть їх ніде - просто запам'ятайте.

• Крок 3: Активувати шифр

Після установки шифру натисніть на кнопку в напрямку стрілки. Таким чином, ви збережете новий шифр.

5. Додатково
Під час подорожей і відпочинку валізи особливо схильні до дії різних видів бруду. На щастя, ви легко можете відновити їх в хороший стан - просто використовуйте відповідний метод очищення. Варто пам'ятати, що матеріал, з якого виготовлений чемодан, впливає не тільки на його зовнішній вигляд, а й на спосіб догляду.

Як ви чистите пластикові валізи?
Для ефективного очищення брудного валізи виберіть засіб для чищення відповідно до матеріалу, з якого він виготовлений. Валізи, виготовлені з пластику, слід чистити тканиною або м'якою губкою, змоченою в розчині води і рідини для миття посуду або для миття вікон. Перед очищенням забрудненої поверхні варто перевірити дію миючого засобу на менш видимої частини корпусу. Це гарантує, що Ваш слуховий засіб не знебарвить і не зашкодить матеріал валізи. Не використовуйте сильні хімічні речовини для чищення валіз: відбілювачі, засоби для виведення плям, розчинники або бензин.

Як ви чистите тканинні валізи?
Тканинні валізи з синтетичних волокон слід чистити за допомогою пен і порошків, призначених для догляду за м'якими меблями. Продукт слід наносити в брудне місце і залишати в термін, зазначений виробником. Піна, яка вбирає бруд, повинна бути ретельно видалена за допомогою тканини, щітки, губки, або пилососа. Перед застосуванням миючого засобу варто перевірити його роботу на невидимій частині корпусу. Після чищення залиште корпус в провітрюваному приміщенні для просушування. Однак валізи з нейлону не повинні піддаватися впливу яскравого сонячного балкона або тераси - цей матеріал не дуже стійкий до сонячного світла.

Як доглядати за валізами?
Правильний догляд за валізою - це не тільки видалення видимого бруду. Варто пам'ятати, що кожен раз, коли ви повертаєтеся з відпустки, очищайте внутрішню частину валізи від піску. Піщані уламки, які застрягли по кутах валізи, видалити вкрай складно (вони можуть пошкодити підкладкову тканину) - для цього можна використовувати пилосос. Також варто пам'ятати, що після кожної поїздки чистите систему коліс. Регулярне видалення пилу і піску захистить механізм від заклинювання і пошкодження.

Де зберігати валізу?
Валізи великого розміру рідко зберігаються в квартирах. Дуже часто після закінчення курортного сезону їх розміщують в господарських приміщеннях, таких як підвали, шафки або горища. Валізи можна зберігати таким чином, за умови, що в цих кімнатах є відповідні умови. Перш за все, слід уникати місць з високою вологістю. Тривале зберігання валізи в таких умовах може призвести до серйозних знищення. Ця небезпека особливо стосується текстильних моделей, в яких може з'явитися цвіль. При зберіганні валізи в сухому приміщенні не слід забувати захищати його від пилу. Це можна зробити за допомогою поліетиленових пакетів (йде в комплекті з валізою). Популярний спосіб зберігання - покласти одну валізу в інший. Це спосіб, який економить багато місця. Однак варто пам'ятати, що колеса можуть порвати підкладку другого чемодана - варто їх закрити, наприклад, за допомогою пухирчастої плівки.

Перед наступним відпуском вам не доведеться турбуватися, чемодан прослужить вам багато сезонів!

6. Ціна
Діапазон цін на ринку інтернету дуже високий. Починаючи дешевими моделями, які можна купити

за 700-1200 грн (не рекомендуємо)

Ті, хто подорожує на літаку кілька разів на рік, можуть купити валізу хорошої якості за 2000-3000 грн. У разі використання транспортних засобів, таких як автомобіль, поїзд або автобус, чемодан буде доступний за 2000 - 2500 грн.

Люди, які подорожують по відрядженнях, повинні вибрати сильніший чемодан, який не буде зношуватися швидко. В цьому випадку краще всього слідувати репутації бренду, валізи фірми American Tourister або Roncato.

Де купити валізу для подорожей?

Шукати краще тут Torbynka.UA, найкращі ціни на валізи та безкоштовна доставка :)